luty 23, 2021

Urodziny dziecka – nauka organizacji od najmłodszych lat

Organizacja dziecka urodzin to dobra okazja, żeby zacząć uczyć dziecko dobrej organizacji. Małe dzieci bardzo chętnie angażują się w pomaganie i są zadowolone jak czuję, że mają wpływ na podejmowanie decyzji. Więc po kolei.

Siadamy z dzieckiem i tłumaczymy, że trzeba zacząć od zrobienia listy zadań do wykonania. Najpierw pytamy dziecko co trzeba zrobić, trochę podpowiadamy i spisujemy zadania.

Pierwsza rzecz to przygotowanie zaproszeń. Dobrze, żeby dziecko mogło mieć w to swój wkład pracy. My robimy zdjęcie z odpowiednim napisem i naklejamy na kolorowe, tekturowe kartki. 5-6 latek może już sam wycinać i naklejać. Tekst zaproszenia możemy wydrukować i dać dziecku do naklejenia. Nawet jak już umie pisać nie warto za bardzo przeciążać go pracą – nie chodzi o to, żeby było tym zmęczone, ale, żeby miało poczucie zaangażowania. Jeśli chcemy kupić gotowe zaproszenia warto iść z dzieckiem do sklepu.

Możemy też dziecko zapytać jakie by chciało zabawy, konkursy, co do jedzenia. Oczywiście nie wszystko musimy zrealizować.

Nawet jak organizujemy urodziny na sali zabaw można dziecku wytłumaczyć co na taką imprezę trzeba przygotować. Chodzi o to, żeby dziecko miało świadomość ile to wymaga pracy, że warto planować wcześniej takie wydarzenia i jak to robić.

Przy okazji polecam prosty sposób na zrobienie w prosty sposób efektownego tortu z ulubionym motywem naszego dziecka. Wystarczy zamówić opłatek na tort z dowolnym, wybranym przez nas zdjęciem. Koszt 15zł, do wyboru są też gotowe wzory. Oczywiście jest w tym trochę barwników i konserwantów, ale jak dzieci zjedzą tego maleńki wycinek to na pewno im nie zaszkodzi.

Najprostszy tort: upiec biszkopt, przekroić na pół, nasączyć (ciemny biszkopt kawą inką, jasny wodą z cytryną albo sokiem, dobry jest z owoców z puszki, brzoskwiniowy albo ananasowy), przełożyć kremem (ubitą śmietanką wymieszać z mascarpone i cukrem pudrem), dać pokrojone owoce (maliny, truskawki, brzoskwinie), boki posmarować kremem i mielonymi orzechami/wiórkami kokosowymi/płatkami migdałowymi/startą czekoladą/gotową posypką. Tu nasz ostatni tort, dla miłośnika tygrysów. Na opłatku można też zamówić dowolny napis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *