luty 23, 2021

SkyCash – bardzo praktyczna aplikacja

Dziś o aplikacji, która pozornie nie kojarzy się z rodziną. Ale tylko pozornie, bo np. jadąc gdzieś z dziećmi może Wam oszczędzić sporo czasu. Chodzi o…

SkyCash

Pierwszy argument za zainstalowaniem aplikacji SkyCash jest taki, że ma w sobie kilka różnych opcji. Wszystkie dają nam możliwość płacenia bez karty ani gotówki. Musimy tylko pobrać aplikację na telefon i doładować konto za pomocą karty debetowej lub kredytowej. W aplikacji możemy kupować bilety na pociąg, komunikację miejską i do kina. Ale moja ulubiona opcja to płacenie za parkowanie i wypłata pieniędzy bez karty, więc o nich krótko napiszę.

MobiParking

Potrzebę korzystania z parkingów w płatnej strefie mam nie częściej niż raz na kilka dni, ale zawsze jak muszę korzystać z parkomatów to mam z tym problem. Po pierwsze dlatego, że często nie mam przy sobie gotówki, a konkretnie wystarczającej ilości bilonu. Po drugie dlatego, że często trudno przewidzieć ile faktycznie będę parkować. A już na samo chodzenie do parkomatu też często brakuje mi czasu. MobiParking rozwiązuje te problemy.

W aplikacji na początku dodajemy dane samochodu, z którego korzystamy, może być więcej niż jeden. Jak mamy zasilone konto SkyCash to później płacenie jest już bardzo sprawne. Wchodzimy w opcję “Mobi Parking” i mamy przy każdym aucie 3 możliwości płacenia: 1. Włączamy po prostu “Start” i od tej pory pobiera nam opłatę za parkowanie do czasu, aż nie wciśniemy “stop”. Ta opcja jest wygodna, bo nie musimy się zastanawiać na ile włączyć parkowanie, ale ryzyko jest takie, że zapomnimy po powrocie ją wyłączyć i opłata cały czas będzie naliczana. Można też wybrać konkretną kwotę albo czas do opłacenia. Ta ostatnia opcja jest najwygodniejsza, bo w każdej chwili możemy przedłużyć czas albo go zakończyć jak wrócimy do auta wcześniej.

Wypłata bez karty

Nie zdarza mi się to często, ale jednak nie raz ta opcja mnie poratowała. Przyda się jak nie będziemy mieć przy sobie karty (bo nie wzięliśmy portfela albo okazało się, że po ostatnim grzebaniu w nim przez dziecię karta nie wróciła na swoje miejsce). Korzystając ze SkyCash możemy wypłacić gotówkę w bankomatach Euronet. Z menu aplikacji wybieramy „Wypłać z bankomatu”. Na ekranie zobaczymy kod operacji, który jest aktywny przez 15 minut. Kod wpisujemy w bankomacie. Później kwotę, PIN i wypłacamy gotówkę. Pamiętajcie tylko, że możecie wypłacić nie więcej niż macie na koncie aplikacji. Jeżeli chcecie doładować elektroniczną portmonetkę to będziecie potrzebować kod CVC umieszczony na karcie. Warto pamiętać go lub mieć w telefonie.

Kupowanie biletów na pociągi i komunikację miejską też jest dużym ułatwieniem. Ja akurat rzadko z nich korzystam, więc zachwyty nad SkyCashem zakończę na tych dwóch funkcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *