Jak przechowywać ubrania i buty

Może nie będzie dla Was to nic odkrywczego, ale ja dopiero niedawno na to wpadłam i ułatwiło mi to bardzo porządkowanie przechowywanych ubrań, więc się podzielę pomysłem :). Przy trójce dzieci ubrań zbiera się już całkiem sporo. Mam trzech chłopców, więc rzeczy, które nie są bardzo zniszczone przechowuję w piwnicy dla następnych synów. Zarządzanie przechowywanymi ubraniami jest dla mnie o tyle trudne, że często rzeczy ciężko przyporządkować do konkretnego rozmiaru – dzieci rosną w różnym tempie, niektóre rzeczy w danym rozmiarze noszą dłużej niż na to wskazuje rozmiar z metki, niektóre w innym czasie. Krótko mówiąc do rzeczy przechowywanych muszę mieć stały i w miarę wygodny dostęp. Przetestowałam już kilka rozwiązań i obecne wydaje mi się najwygodniejsze.

W czym przechowywać

Warto kupić porządne kartony (nawet jeśli chcemy zwykłe kartony warto kupić nowe, żeby były w dobrym stanie i wszystkie takie same, można kupić na allegro). Według mnie najlepsze są kartony z pokrywką. Zwykłe kartony jeśli chcemy otwierać i zamykać wielokrotnie możemy zakleić taśmą papierową, żeby przy otwieraniu ich nie niszczyć, ale ona się za długo nie trzyma. Najtańsze kartony w dużym rozmiarze z pokrywką znalazłam w Ikea. Mają otwory na uchwyty, ale możemy ich nie wyjmować, wtedy mamy karton bez żadnych dziur.

Do większych zbiorów rzeczy używam toreb np. kurtki dziecięce, rzeczy narciarskie, moje rzeczy zimowe.

DSC_0209

Jak pogrupować

Wcześniej wszystkie rzeczy chowałam według rozmiaru. Moje największe odkrycie to pogrupowanie części rzeczy według funkcjonalności. I tak wszystkie kurtki trzymam w jednej torbie, czapki i szaliki w drugiej. Najbardziej ten sposób myślenia pomógł mi przy butach. Wcześniej miałam je podzielone według rozmiaru – na każdy rozmiar butów jeden kartonik. Jednak kartoników było dużo, a jak potrzebowałam buty dla konkretnego dziecka na daną porę roku to i tak często musiałam sprawdzać w 2-3 kartonach, bo nie wiedziałam, który rozmiar będzie dobry. Uznałam, że po nowe buty sięgam jak zmienia się pora roku, więc lepiej będzie pogrupować je według tego klucza. Teraz trzymam w jednym kartonie wszystkie dziecięce buty zimowe, w drugim na wiosnę/jesień w trzecim letnie. Przy porządkowaniu innych rzeczy też warto się zastanowić w jaki sposób z nich korzystamy.

Na temat bieżącego zarządzania ubraniami napiszę osobny wpis, bo dla mnie to jedna z najbardziej męczących rzeczy w domu :).

Komentarze

comments

Komentarze

comments